Ampuller

Firmamızda Philips ve Osram Ampul ve Ampul Çeşitleri Bulunmaktadır.

İsteğinize Göre  Çevre Dostu ve Enerji Tasarruflu Ampüller Bulabilirsiniz.

Ampul Çeşitleri;

  • Led Ampuller
  • Akkor Ampuller
  • Halojen Ampuller
  • Floresan Ampuller
  • Rustik Led Ampuller
  • Enerji Tasarruflu Ampuller

LED Ampul: Yeni teknoloji LED Ampulleri tercih ederek enerjiden tasarruf edebilirsiniz. Bu tasarruf %70-80 oranına kadar artabilir. Aynı zamanda LED ampüller, diğer ampüllere nazaran çevreye zararı minimum düzeyde olmasından dolayı tercih edilmelidir. Çok düşük sıcaklıklara kadar çalışmasını sürdürebilen LED ampüller, değişken şartlara ayak uydurabilmesi sebebiyle çokca tercih edilmektedirler.

Akkor Ampul: Uygun bir şekilde seçilmiş maddeleri yüksek sıcaklıklara kadar ısıtarak ışık ver­mesini sağlayan yapıdaki ışık kaynakla­rına akkor lamba denir. Akkor lambalar, cam tüp ve içerisinde bulunan flamandan oluşur.1880 yılından beri kullanılan akkor lambalar artık yerini tasarruflu ampuller ve led ampullere bırakmaya başlamıştır. Akkor flamanlı lambaların hem avantajları hem de dezavantajları vardır.

Halojen Ampul: Halojen ışık çevre dostudur ve parlaklığıyla öne çıkar. Zengin kontrastlar oluşturur ve temiz, parlak bir ambiyansa sahip yerleri aydınlatır.

Floresan Ampul: davetkar bir ortam için rahat, yumuşak ışık sunar. CFL ampuller yüksek performanslı, enerji tasarruflu ve uzun ömürlü ışık sağlar. Bu ampuller en fazla satılan enerji tasarruflu lambalardır. CFL’ler floresan aydınlatmanın enerjisini enkandesan armatürlerin rahatlığı ve popülerliğiyle birleştirir.

Floresan lambalar diğer lambalara göre daha çok ışık ve aydınlatma sağlamaktadır, bu lambalarda bazı bileşikler kullanılır. Bundan kaynaklı olarak da diğer lambalara oranla wat başına 35 lümen ışık yayar. Floresan lamba çeşitleri dekoratif olduğundan ve daha az tüketim sağladığından dolayı sıklıkla tercih edilir. Ayrıca bu lambaların gözü yormayan bir özelliği bulunmaktadır. Gözleri yormadığı özellikle evlerde sık şekilde kullanılır.

Rustik Led Ampul:  Led ampullere göre daha fazla enerji harcamasına rağmen , faturalarınıza ciddi bir yansıması olmaz.Amber rengi denilen koyu sarı bir ışık rengi olan bu ampuller ,genelde cafe ve bar aydınlatmalarında, evlerde ise yemek masası üzeri aydınlatmada daha çok tercih edilir.Renginin sıcaklığı ile edison ampuller bulunduğu ortamın daha güzel görünmesini sağlar.

Rustik ampüller, çağın en verimli ve en gözde aydınlatmasını sağlayan trend led aydınlatma ürünleridir. Cafe, restoran, ofis, konut, bahçe gibi mekanlarda Retro tasarımın en büyük destekçisi rustik aydınlatma ürünleri sıcak, kaliteli, dinlendirici bir atmosfer sağlayarak son zamanların en gözde aydınlatma sistemleri olarak tanımlanabilir.

Enerji Tasarruflu Ampuller: Tasarruflu Ampuller normal ampullere yani akkor ampullere nazaran 3-5 kat civarında enerji tasarrufu sağlarlar.  Kullanım ömürleri oldukça fazladır. Normal ampullerin kullanım ömrüne göre 8-10 kat daha fazla kullanım ömrü sunmaktadır.

EN DOĞRU AMPÜLE ULAŞIN
Alışıla gelmiş aydınlatma kaynaklarına karşı sunduğu avantajlar ile hayatımızın her anında daha fazla yer alan birçok türleri ile ekonomik, uzun ömürlü lüks ve modern aydınlatma sağlayıcı led ampül çeşitleri bize konforlu bir ışık kaynağı olmaktadır. Led aydınlatma avantajları başlıca,

Firmamızda Philips ve Osram Ampul ve Ampul Çeşitleri Bulunmaktadır.